Koniec roku szkolnego – podsumowanie do druku

Koniec roku szkolnego – podsumowanie do druku

Lada moment wakacje! Po dziesięciu miesiącach nauki nadchodzi zasłużony, przez wielu upragniony odpoczynek. Właśnie teraz jest najlepsza chwila, aby spojrzeć wstecz i podsumować miniony rok szkolny – istotny etap w życiu każdego ucznia. I właśnie dlatego oddaję w Wasze ręce kartę: podsumowanie na koniec roku szkolnego. Wypełniając ją, dzieci mogą zamknąć wspomnienia z roku szkolnego w kapsule czasu.

Już za parę dni, za dni parę…

Chyba większość dzieci cieszy się na myśl o wakacjach! Słońce, lody, lemoniada, może nawet wakacyjne przygody – lato ma tyle do zaoferowania! Jeszcze chwila i na dwa miesiące można zapomnieć o siedzeniu w ławce i odrabianiu prac domowych. Pewnie tylko rozłąka z koleżankami i kolegami jest małą zadrą na wakacyjnym czasie. Przynajmniej tak to wygląda z perspektywy mojego syna.
A czy Wasze dzieci cieszą się z wakacji tak na 100%? Możecie dowiedzieć się tego z wypełnionego przez nie podsumowania. Tak samo, jak dowiecie się, co według Waszej pociechy było najlepsze, a co niekoniecznie miłe w minionym roku szkolnym.

Zanim więc nasze dzieci wskoczą w wakacyjne buty, zatrzymajmy je na chwilę. Niech obejrzą się za siebie i w krótkich zdaniach podsumują kończący się rok szkolny, zachowując to, co najważniejsze.

Karta do druku

Wypełnianie takich kart to dla dziecka nie tylko ciekawe zajęcie. To również czas bez elektroniki, chwila wyciszenia i lepsze poznawanie siebie. Dla nas rodziców, to lepsze poznanie naszych pociech i, co także ważne, chwila dla siebie, kiedy dziecko zajęte jest wypisywaniem i kolorowaniem. To także pamiątka, którą można zachować, żeby po latach wrócić do wspomnień.

Kartę stworzyłam w tej samej stylistyce, co Wielką Paczkę Uzupełnianek. Zapewne ucieszy to wszystkich tych, którzy zdecydowali się w ramach tego projektu zbierać wypisane strony i tworzyć ze swoim dzieckiem kapsułę czasu. Linijka ze wzrostem nie jest przypadkowa! I tu zdanie dla dzieci: zerknijcie do pierwszej części, poszukajcie karty Znowu szkoła i sprawdźcie, ile urośliście!

Podsumowanie na koniec roku szkolnego – pobierz i wydrukuj

Plik jest do pobrania z mojego serwera. Link znajdziecie poniżej. Podsumowanie udostępniam do celów niekomercyjnych tj. do użytku prywatnego oraz dla placówek non-profit. Skorzystać mogą rodzice i ich pociechy w domach, ale również pedagodzy, wykorzystując tę kartę jako materiał w pracy na nieco luźniejszych już teraz lekcjach.

rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf

Odpoczywajcie!

Korzystając z okazji, życzę Wam i Waszym pociechom wspaniałych wakacji. Łapcie lato pełnymi garściami, odpocznijcie i zasilcie swoje akumulatorki słoneczną energią!
Ja też mam plan porządnie się wygrzać i odpocząć. Kadry z mojego wakacyjnego lenistwa zapewne wrzucę na instagram. Będzie morze i dużo zieleni. A jakie są Wasze wakacyjne plany?

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments