Kreatywne karty pracy – na Dzień Kropki i nie tylko

Kreatywne karty pracy – na Dzień Kropki i nie tylko

15 września obchodzimy wspaniałe święto. To międzynarodowy Dzień Kropki. Inspirując się tym dniem, przygotowałam dla Was kreatywne karty pracy, których bohaterką jest kropka. Możecie wykorzystać je w Dzień Kropki, ale nie tylko. Kreatywność warto rozwijać każdego dnia!

Znasz Dzień Kropki?

Te międzynarodowe święto pomysłowości, twórczości i kreatywności wzięło swój początek od książki The Dot, której autorem jest Peter H. Reynolds. To dzień, w którym przypominamy wszystkim dzieciom, że każdy ma jakąś mocną stronę. Czasem tylko trzeba ją odkryć i uwierzyć w swoje możliwości. Zaś my dorośli możemy tego dnia przypomnieć sobie, jak ważne jest, abyśmy byli dla dzieci wsparciem.
Jeśli nie mieliście okazji zetknąć się z książką Reynoldsa, to zachęcam. Możecie również obejrzeć na YouTubie animację z polskim lektorem. Trwa niecałe 4 minuty i zaręczam, że naprawdę warto je poświęcić.

Nie będę się dziś rozpisywać o tym jak ważna jest twórcza zabawa, wyobraźnia i kreatywność, bo to temat rzeka – zdecydowanie na osobny post. Wspomnę jedynie, że to umiejętności, na które warto postawić i przedstawię Wam pewnego osobnika:

dzień kropki

Oto Bruno!

Ten wesoły balonik wypełniony kreatywnymi pomysłami latał po mojej głowie już od zeszłego roku i w końcu nadeszła pora, w której jest go na tyle dużo, że mogę przedstawić go całemu światu.

Już niedługo Bruno zabierze dzieci w ciekawą i długą podróż do świata kreatywności i wyobraźni. Najpierw jednak krótki spacer czyli zabawy w parze z kropką, do stworzenia których zainspirował mnie Dzień Kropki. Co nie znaczy, że można z nich korzystać tylko 15 września. Wręcz przeciwnie. Kreatywność warto rozwijać każdego dnia.

Zaskakujące rozwiązania są jak najbardziej mile widziane. Ruszamy głową i wyobraźnią. Chcesz przykład? Razem z detektywem Bruno zastanawiamy się dlaczego w książce nie ma żadnej kropki. Co można odpowiedzieć? Na przykład, że wcale ich tam nie było, bo to album z fotografiami, albo… że zjadł je kropkożerca! Wszystko jest dozwolone – od najbardziej prawdopodobnych do najbardziej zwariowanych odpowiedzi!


Kreatywne karty pracy – pobierz i wydrukuj

Plik zawierający 6 kart pracy jest prezentem dla wszystkich, którzy zapiszą się na newsletter.
Formularz zapisu znajdziecie poniżej. Po wypełnieniu formularza zajrzyjcie na swoją skrzynkę i potwierdźcie chęć korespondencji. Od razu po potwierdzeniu otrzymacie link do pobrania kart.

• Kreatywne karty udostępniam do celów niekomercyjnych tj. do użytku prywatnego oraz dla placówek non-profit. Skorzystać mogą rodzice i ich pociechy w domach, ale również wszyscy, którzy pracują z dziećmi.
• Zadania polecam dla dzieci 10+, ale przy wsparciu dorosłych na kreatywny spacer z Bruno mogą wybrać się również nieco młodsze dzieci.
• Rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf


Pobierając kreatywne karty na Dzień Kropki zobaczycie, jak wyglądać będzie kolejna książka, która pojawi się na Papierowej Uliczce! Będzie to pełna zabaw wyprawa do krainy kreatywności. To jednak za jakiś czas. Tymczasem korzystajcie z kropkowych kart i bawcie się dobrze!

Pozdrawiam
Agnieszka

Ps. Koniecznie dajcie znać, jak Wam się takie zabawy podobają.
Wyślijcie mejla aga@papierowauliczka.pl lub napiszcie w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram

Ten post ma jeden komentarz

  1. Ola

    Są świetne! Dzięki!

Dodaj komentarz