Wakacyjne karty do kapsuły czasu – pobierz i wydrukuj

Wakacyjne karty do kapsuły czasu – pobierz i wydrukuj

Wakacje to czas pięknych wspomnień, dlatego w Wielkiej Paczce Uzupełnianek nie mogło zabraknąć stron, które poświęcone są właśnie wakacjom. Mam dla Was nie jedną, nie dwie, a aż pięć wakacyjnych kart, które dzieci mogą wypełnić i wpiąć do swojej kapsuły czasu! Wystarczy je pobrać i wydrukować.

Dwa miesiące wrażeń

62 dni wakacji, a nawet trochę więcej, bo końcówka czerwca też jest już wakacyjna, to naprawdę dużo czasu na wspaniałe letnie przeżycia. Skoro w kapsule czasu dzieci zbierają również swoje wspomnienia, to i te wakacyjne zasługują, by się tam znaleźć. Można oczywiście skorzystać z karty „Ach, co to był za dzień” (znajdziecie ją w części 1), ale tu mam dla Was typowo wakacyjne strony.

Jeśli Wasze dzieci wypełniają Wielką Paczkę Uzupełnianek i tworzą swoją kapsułę czasu, to koniecznie pobierzcie i wydrukujcie również te wakacyjne karty. Co ważne, możecie do nich wracać każdego roku. Karty oczywiście stylistycznie pasują do całej Wielkiej Paczki.

Jeśli nie słyszeliście jeszcze o Wielkiej Paczce Uzupełnianek, to zapraszam tutaj.

Co ciekawe, wakacyjne karty powstały dużo wcześniej niż pierwsza część uzupełnianek. Może nawet wpadły Wam już w ręce, bo dzieliłam się nimi na moim blogu kreatywnym 321startDIY. Skoro jednak mam teraz Papierową Uliczkę, rozpoczynam powolną migrację takich zabaw dla dzieci do druku, żebyście nie musieli biegać po sieci, a wszystkie znaleźli właśnie tutaj.

wakacyjne karty pracy

Jakie karty znajdziecie w środku

Karta z podsumowaniem wakacji to szybki przegląd letnich wrażeń. Przygotowana jest tak, aby wypełnić mogły ją również te dzieci, które spędziły wakacje w domu. Takie lato też jest fajne, tylko trzeba umieć te przyjemne rzeczy znaleźć. Są smaczne lody i pyszne wakacyjne owoce, może jest spanie do późna, może puszczanie baniek mydlanych – na tej karcie znajdziecie również takie propozycje.

Jeśli jednak wybraliście się na jakieś wojaże, nawet niedalekie, to podsuńcie dzieciom kartę z wakacyjną wycieczką. A jeśli wspomnień jest naprawdę wiele, to w tym wakacyjnym zestawie znajdziecie aż dwa arkusze, na których dzieci mogą zanotować swoje przeżycia. I oczywiście jest też arkusz na twórczość własną czyli rysunek najlepszej wakacyjnej chwili.

Cały wakacyjny mini zestaw liczy pięć arkuszy i pobierzesz za darmo.


Wakacyjne karty – pobierz i wydrukuj

Plik jest do pobrania z mojego serwera. Link znajdziecie poniżej. Wakacyjne karty udostępniam do celów niekomercyjnych tj. do użytku prywatnego oraz dla placówek non-profit. Skorzystać mogą rodzice i ich pociechy w domach, ale również pedagodzy, wykorzystując tę kartę jako materiał do pracy na pierwszych lekcjach po wakacjach.

rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf


Wypełniając te karty wakacyjnymi wspomnieniami i letnimi kolorami, dzieci nie tylko tworzą swój kreatywny pamiętnik. Mają też czas na chwilę skupienia, bycie ze swoimi myślami i, co w dzisiejszych czasach, jest bardzo ważne, odpoczywają od ekranu.

Zanim nasze dzieci założą na plecy tornistry, niech spojrzą wstecz i zanotują wakacyjne wspomnienia!

Pozdrawiam
Agnieszka

3 1 vote
ocena
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments