Jak wykorzystać świąteczne karty pracy?

Jak wykorzystać świąteczne karty pracy?

Dzieci uwielbiają odliczanie dni do Świąt. A może w tym roku zamiast czekoladek zaproponujesz swojemu dziecku świąteczne karty pracy? Taki kalendarz nie tylko wprowadzi twoją pociechę w nastrój Świąt, ale zapewni również balans cyfrowy i w zależności od zadań, które wybierzesz, nieco treningu dla umysłu i ręki.


Zrób kalendarz adwentowy


To jest naprawdę świetna myśl! Jeden dzień, jedno świąteczne zadanie. Świąteczne karty pracy może nie brzmią zbyt zabawowo, ale tak się przyjęło, aby nazywać drukowane zadania kartami pracy, choć ja zawsze bardziej się skłaniam się ku słowie zabawa. Nawet świąteczna praca, to zawsze praca, prawda?

Do kalendarza możecie wsunąć kolorowanki, labirynty, kodowanki – wszystko to, co jest odpowiednie dla wieku waszej pociechy. Ja skorzystałam z własnego podwórka. Pierwszym zadaniem jest list do Mikołaja, a później Ukryte świąteczne obrazki i część kart ze Świątecznej Paczki Uzupełnianek. Mogłabym poprzestać tylko na świątecznych ukrytych obrazkach, bo jest ich 26 i same w sobie są niespodzianką, ale postanowiłam pomieszać to, co mam, aby urozmaicić trochę kalendarz.

To jaka świąteczna drukowanka znajdzie się danego dnia w kalendarzu dostosowałam do planu lekcji mojego dziecka oraz naszych przedświątecznych planów, tak aby kalendarz nie przeszkadzał, a naturalnie wpisał się w przedświąteczny czas. I tak we wtorki, kiedy mój syn kończy późno i ma niewiele czasu, bo w środę lekcje już na siódmą, w kalendarzu znajdują krótkie zadania – pierwszy poziom trudności ukrytych obrazków, świąteczne wybory i wymyślanie imion dla elfów. W połowie miesiąca zabieramy się zwykle za świąteczne kartki, więc mniej więcej wtedy pojawia się w kalendarzu adwentowym karta z życzeniami świątecznymi. 19 grudnia wybieramy się do Wielkiej Fabryki Elfów, więc dzień następny to będzie relacja z tej wizyty. Jestem pewna, że zostanie obficie zapisana :) 24 okienko to choinka, która na pewno będzie już ubrana, więc Wigilia to dobry moment aby ją opisać.

Nasz kalendarz adwentowy już wisi i czeka na 1 grudnia. Jeśli chcecie zobaczyć, jak go zrobiłam, to zapraszam tutaj, na mojego drugiego bloga, na którym znajdziecie instrukcję krok po kroku. A jeśli chcecie zobaczyć filmik, to jest tutaj na Instagramie.

świąteczne karty pracy w kalendarzu adwentowym
wiąteczne karty pracy


Świąteczne karty pracy do kalendarza

Jeśli w swoim kalendarzu adwentowym chcesz użyć świąteczne zabawy z Papierowej Uliczki, to z kodem KALENDARZ otrzymasz 10% zniżki na obie publikacje. Kod ważny jest do 30 listopada 2022r.

Ukryte świąteczne obrazki to 26 kolorowanek do rozkodowania o trzech stopniach trudności. Ilość jest wystarczająca na zadania do kalendarza adwentowego. Zakodowane świąteczne kolorowanki wciągają w zabawę korzystając z dziecięcej ciekawości. Aby dowiedzieć się, jaki obrazek skrywa się pod cyferkami i literkami, trzeba go pokolorować.
Świąteczna Paczka Uzupełnianek to bożonarodzeniowa kapsuła czasu. Powstała po to, aby pomóc dzieciom zachować cudowne świąteczne chwile w pamięci. Część kart uzupełniamy na bieżąco, część warto zapisać bliżej Wigilii lub w czasie Świąt, ale jest parę, które jak najbardziej można zwinąć w rulon i umieścić w kalendarzu adwentowym.

Wszystkim dzieciom życzę pięknego oczekiwania na Święta!

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments