Świąteczne kolorowanki do druku – rozkoduj Święta

Świąteczne kolorowanki do druku – rozkoduj Święta

Słychać już cichutkie dzyń, dzyń, dzyń, co oznacza, że powoli szykujemy się do Świąt. Aby wprowadzać również w domach i szkołach tę piękną atmosferę, przygotowałam zabawę dla dzieci w rozkodowanie Świąt. To ukryte obrazki – świąteczne kolorowanki, które pokażą to, co skrywają, tylko tym, którzy zechcą je pokolorować.

Czas na świąteczny nastrój

W sklepach Święta już od połowy listopada. Gdzie nie spojrzeć, tam wszędzie Mikołaj, renifery i Elfy. Zawsze miałam dylemat czy listopad to nie za wcześnie, aby mówić o Świętach, ale w sumie przedświąteczna atmosfera jest tak urocza, że co to szkodzi. Dlatego w tym roku ja również wcześniej przygotowałam świąteczną zabawę dla dzieci. Niech atmosfera Świąt również powoli udziela się im. Poza tym te świąteczne karty możecie wykorzystać do stworzenia kalendarza adwentowego, który jak wiadomo musi być gotowy na 1 grudnia.

W zabawie Czas na świąteczne ukryte obrazki wykorzystałam mechanizm dziecięcej ciekawości, która, mam nadzieję, skłoni je do chętnego rozkodowywania Świąt, dlatego tegoroczna zabawa to świąteczne kolorowanki, które trzeba rozkodować. W pikselowych obrazkach ukryły się wszystkie świąteczne symbole – bombka, aniołek, sanie, piernikowy ludek, elfy, renifery i wiele więcej. Łącznie to 26 stron rozkodowywania Świąt – po jednej stronie od 1 grudnia, aż do drugiego dnia Świąt.

Jak korzystać ze świątecznych kolorowanek – ukrytych obrazków

1. U góry każdej strony znajduje się kolorowy kod.

2. Kolorowanki mają zakodowane kwadratowe pola, które trzeba pokolorować zgodnie z kolorowym kodem.

3. Pokolorowane pola ukażą świąteczny obrazek.

świąteczna kolorowanka


świąteczna kolorowanka elf / ukryty obrazek – pobierz i wydrukuj

Dzielę się z Wami jedną stroną z nowej zabawy. Zastanawiałam się, który symbol świąteczny wybrać i zdecydowałam, że będzie to jedna postać z paczki Mikołaja czyli Elf. Ten uroczy stworek zawsze mnie rozczula. Mam nadzieję, że dzieciom również się spodoba. Tylko nie psujcie dzieciakom niespodzianki i nie mówcie, kto ukrył się za kolorowym kodem.

Link do pobrania znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf
W ustawieniach drukowania pozostaw faktyczny rozmiar obrazu.


Życzę Wam przyjemnego oczekiwania na Święta. A jeśli chcecie, aby świąteczna atmosfera została w waszej pamięci na dłużej, to koniecznie zerknijcie na Świąteczną Paczkę Uzupełnianek.

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments