Zabawa w 5 kropek – niech kropki staną się sztuką!

Zabawa w 5 kropek – niech kropki staną się sztuką!

We wrześniu obchodzimy Dzień Kropki, dzień hołdujący prostocie i kreatywności. Zabawa w 5 kropek, polegająca na tworzeniu nietuzinkowych rysunków, doskonale oddaje ducha tego święta, inspirując do nieograniczonych eksperymentów z wyobraźnią. Pobierz, wydrukuj i baw się!

Kropka – symbol kreatywności i możliwości

15 września to szczególny dzień, który poświęcamy jednej z najprostszych form sztuki – kropce. Dzień Kropki to święto kreatywności, które inspiruje nas do odkrywania nieograniczonych możliwości, jakie tkwią w jednym, pozornie zwyczajnym elemencie. Idea Dnia Kropki wywodzi się od samej kropki – symbolu, który może przyjąć niezliczone formy i znaczenia. Kropka jest punktem wyjścia do eksperymentowania z kreatywnością. To niewielki znak, ale ma wielkie znaczenie dla artystów i twórców na całym świecie.

Zamień 5 kropek w sztukę

Z tej okazji chciałabym zaproponować Wam zabawę, która doskonale oddaje ducha Dnia Kropki. Zadanie jest proste: na kartce papieru narysowane jest pięć kropek, które dzieci zamienią w niepowtarzalną sztukę.

Zabawa polega na narysowaniu ludzika tak, aby w miejscu głowy, rąk i nóg znalazła się jedna kropka. Można być naprawdę kreatywnym. Ludzik może mieć głowę na górze, na dole, na boku. Ręce i nogi mogą być różnej długości, a szyja może być bardzo długa lub krótka. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Ta zabawa doskonale ilustruje, jak kreatywność może prowadzić do niepowtarzalnych i zabawnych efektów. Każdy rysunek będzie inny, a każda kropka nabierze nowego znaczenia. To doskonały sposób, aby pokazać, że kreatywność nie zna granic, a każdy może być artystą na swój własny sposób.

PS. Takie i inne stworki dzieci mogą wyturlać samodzielnie w czasie zabawy Turlanki – rzuć i narysuj


Zabawa w 5 kropek – pobierz i wydrukuj

W pliku znajdziecie 2 arkusze z zabawą czyli dwa różne ustawienia kropek.
W opcjach drukowania wybierz drukowanie w rozmiarze rzeczywistym.

Link do pobrania znajduje się poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf

zabawa w 5 kropek pobierz


Dzień Kropki to doskonała okazja, aby celebrować piękno prostoty i możliwości, jakie tkwią w każdym z nas. Zachęcamy więc do wzięcia udziału w zabawie w 5 kropek i do dzielenia się swoimi niepowtarzalnymi dziełami sztuki. Pamiętajcie, że nie ma złych rysunków – są tylko różne sposoby wyrażania swojej wyobraźni. Cieszmy się Dniem Kropki jako hołdem dla kreatywności i twórczego myślenia, które może zmieniać świat na lepsze.

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments