Zagadka logiczna dla dzieci – pobierz i wydrukuj

Zagadka logiczna dla dzieci – pobierz i wydrukuj

Rozwiązując zagadki logiczne, dzieci nie tylko bawią się, ale także rozwijają szereg umiejętności, które stanowią fundament ich rozwijającego się intelektu. Zapraszam Was do tej łamigłówkowej przygody i udostępniam jedną z zagadek Ustalanek Plus do pobrania i rozwiązania.

Odkryj moc łamigłówek

Mam wrażenie, że zagadki logiczne są dzisiaj niedoceniane. A szkoda, bo niosą umysłom wiele korzyści. W trakcie rozwiązywania łamigłówki, dzieci rozwijają umiejętność dedukcji, trenują swoją kreatywność i zdolność rozumowania. Co równie ważne, zabawa w łamigłówki przekłada się na poprawę umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz skupienia uwagi.

W ramach tej fascynującej podróży w świat łamigłówek, każda zagadka staje się okazją do rozwijania myślenia logicznego. I to to nie tylko dla dzieci – rodzice także mogą cieszyć się wspólną zabawą, budując jednocześnie silne więzi rodzinne.

Ustalanki Plus czyli wchodzimy stopień wyżej

Ustalanki Plus to nowa edycja łamigłówek logicznych stworzona z myślą o dzieciach. W porównaniu do poprzedniej wersji, ta odsłona jest nieco bardziej zaawansowana, ponieważ każda zagadka łączy treść z tabelką, wprowadzając jednocześnie dzieci w klasyczną formę tego rodzaju łamigłówek. Tak więc wchodzimy o stopień wyżej na drabinę łamigłówek logicznych. Zabawę dedykuję dzieciom 9-12 lat, ale do rozwiązywania zachęcam także rodziców.

Ta intelektualna zabawa to nie tylko zestaw zagadek logicznych, ale także fascynujący świat, w którym radość z rozwiązywania idzie w parze z rozwijaniem kluczowych umiejętności. Inwestując czas w tę formę edukacyjnej zabawy, inwestujemy w rozwój naszych dzieci, kształtując ich umysł w sposób niezwykle satysfakcjonujący.

łamigłówki logiczne dla dzieci

Jak się w to bawić?

Rozwiązanie łamigłówki polega na ustaleniu, na podstawie tekstu, pewnych informacji.

Każda łamigłówka składa się tekstu i tabelki.

Po przeczytaniu każdego zdania tekstu, należy zaznaczyć uzyskane informacje w tabelce.
Jeśli treść się skończyła, a łamigłówka pozostała nierozwiązana lub nie zgadza się z dołączonym rozwiązaniem, należy przeczytać treść raz jeszcze i prześledzić swoje kroki.

Jeśli potrzeba wam dokładniejszej instrukcji, to tutaj możecie pobrać te strony z Ustalanek Plus, w których krok po kroku wyjaśniam dzieciom, na czym polega rozwiązywanie takich łamigłówek.


Zagadka logiczna – pobierz i wydrukuj

Chcąc Was zachęcić do tej łamigłówkowej przygody, udostępniam jedną z zagadek Ustalanek Plus do pobrania. W tej łamigłówce przenosimy się w świat fantazji i zaglądamy do wioski dinozaurów.

W środku znajdziecie łamigłówkę oraz rozwiązanie (aby można było sprawdzić)
W opcjach drukowania wybierzcie drukowanie w rozmiarze rzeczywistym.

Na kartach Ustalanek Plus znajduje się niewielka ilość koloru, ale jeśli nie macie kolorowej drukarki, to spieszę z informacją, że arkusz dobrze prezentuje się również po wydruku na drukarce monochromatycznej.

Link do pobrania znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf

zagadka logiczna dla dzieci pobierz


Pobierzcie zagadkę, weźcie udział w rozwiązywaniu i zobaczcie, jak radość z rozwiązanej łamigłówki idzie w parze z korzyściami dla umysłu. Doświadczcie, jak łamigłówki stają się inspiracją do wspólnego spędzania czasu z dziećmi. W końcu, czy nie wspaniale jest patrzeć na uśmiech swojego dziecka, gdy triumfalnie rozwiązuje zagadkę? 🌟😊

Miłego ustalania!

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments