Kolorowanki śnieżynki do druku – zimowe witraże

Kolorowanki śnieżynki do druku – zimowe witraże

Zima to okres, w którym natura przechodzi metamorfozę, zamieniając ziemskie pejzaże w białe cuda. Śnieżne opady i chłodne promienie słońca tworzą niepowtarzalną paletę zimowych barw. A co jest najbardziej charakterystyczne dla zimy? Oczywiście śnieżynki, dlatego przygotowałam dla Was kolorowanki śnieżynki w formie zimowych witraży.

Pada śnieg!

Padające z nieba delikatne płatki śniegu nie tylko przykrywają świat białą warstwą puchu, ale tworzą niesamowitą, wręcz magiczną atmosferę. Są też niezwykle inspirujące. Przede wszystkim za sprawą swojej niepowtarzalności, bo najbardziej fascynującą cechą płatków śniegu jest ich niepowtarzalność. Po prostu nie ma dwóch identycznych śnieżynek. Każda z nich jest mikroskopijnym dziełem sztuki stworzonym przez naturę. Ciekawy jest również fakt, że płatki śniegu nie są zawsze białe. W zależności od wielu czynników, śnieżynki mogą przyjmować odcienie niebieskiego, różu czy fioletu. Warto zatem docenić ich piękno, tym bardziej, że te małe arcydzieła natury tak krótko goszczą na ziemi.

Zdecydowanie dłużej nacieszyć możemy się dziecięcymi dziełami sztuki, zainspirowanymi przez płatki śniegu. Moją propozycją są kolorowanki śnieżynki w formie zimowych witraży. Całość wypełniamy kolorami według własnego pomysłu. Dzieci mogą czerpać z bogatej palety chłodnych barw, aby odtworzyć magię zimowej krainy.

Jak można uzupełnić witraże?

1. Kolorując każde pole różnymi barwami. Przy wypełniania pól polecam kredki woskowane, pastele olejne lub pisaki z grubą końcówką. Dużo łatwiej i szybciej wypełnić nimi duże powierzchnie.

2. Kolorując różnymi odcieniami jednego koloru, tworząc monochromatyczne harmonijne kompozycje.

3. Wypełniając pola różnymi wzrokami. To doskonały trening kreatywności!

4. Malując farbami, wyklejając plasteliną, kulkami bibuły czy wydartym kolorowym papierem. Pamiętajcie tylko, żeby do takich prac wydrukować obrazki na bloku technicznym.

Kolorowanki śnieżynki do druku - zimowe witraże


Kolorowanki śnieżynki / zimowe witraże – pobierz i wydrukuj

W pliku znajdują się trzy arkusze do druku – każda śnieżynka jest oczywiście inna.

Link do pobrania znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf


Czas na zimowe zabawy

Po zimowych szaleństwach na sankach czy lepieniu bałwana z przyjemnością wracamy do domu, aby się ogrzać. I choć śnieg jest już za oknem, to wciąż można kontynuować zimowe zabawy. Wystarczy sięgnąć po Zimownik czyli zestaw zabaw słownych, logicznych i rysunkowych z zimą w tle. Zestaw zawiera 31 zabaw, które wspierają rozwój intelektualny, kreatywność, rozwijają wyobraźnię i umiejętności artystyczne dzieci, niosą rozrywkę i relaks,  a wszystkie zadania mają zimową tematykę.

kolorowanki śnieżynki zimowe witraże

Cieszmy się zimowym urokiem, korzystając z każdej chwili, którą ta magiczna pora roku nam oferuje. Niech zima będzie dla nas źródłem inspiracji i zabawy.

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments