Kartka dla dziadka do kolorowania – pobierz i wydrukuj

Kartka dla dziadka do kolorowania – pobierz i wydrukuj

22 stycznia obchodzimy Dzień Dziadka, dlatego na dzieci czeka kartka dla dziadka do kolorowania. Wy pobieracie i drukujecie, a dzieci kolorują, wkładając w ten sposób samodzielną pracę w laurkę dla dziadka.

Dziadek świętuje

Mogłoby się wydawać, że Dzień Dziadka świętujemy od zawsze, ale tak wcale nie było. Święto te obchodzimy dopiero od 1978 roku, tak więc nasi dziadkowie, kiedy byli mali, nie mieli specjalnej okazji ku temu, by świętować ze swoimi dziadkami. Ale my i nasze dzieci już ten dzień znamy i istnieje on w naszej świadomości, jakby istniał od zawsze. Wszyscy wiemy, że 22 stycznia wnuczki biegną do dziadka z uściskiem, buziakiem czy upominkiem, choćby samodzielnie zrobionym. Każdy drobny gest będzie dla dziadka przyjemnością.

Laurka dla dziadka

Specjalnie z okazji tego święta przygotowałam kartkę dla dziadka do kolorowania, z bardzo męskimi elementami. Wszak dziadkowie najczęściej lubią majsterkować, a nawet jeśli nie za bardzo za tym przepadają, to jednak w ich gestii leżą drobne domowe naprawy, stąd też śrubokręty i gwoździe to ich atrybuty. Dziadek moich dzieci bardzo lubi taką męską dłubaninę i myślę, że nie jest w tej kwestii odosobniony, stąd taka laurka zapewne będzie trafiona.
Kartka dla dziadka, którą przygotowałam dla dzieci ma formę do kolorowania. Niech będzie to drobny wkład własny w prezent dla dziadka.

Kartka dla dziadka do kolorowania


Kartka dla dziadka do kolorowania – pobierz i wydrukuj

Link do pobrania kartki znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf
Do wydrukowania użyjcie kartki o wyższej gramaturze, na przykład kartki z bloku technicznego.
W opcjach drukowania wybierzcie drukowanie w rozmiarze rzeczywistym.
Po wydrukowaniu zegnijcie kartkę na pół.

Kartka dla dziadka do kolorowania


Niezapomniany czas z dziadkiem

Dzień Dziadka to dobra okazja, aby nie tylko złożyć dziadkowi życzenia i wręczyć prezenty, ale także aby spędzić razem czas. Wspólne chwile nie tylko uczynią ten dzień bardziej wyjątkowym, ale także umocnią łączące więzi. I tu wspomnę Wam o Rodzinnej Paczce Uzupełnianek edycja Dziadek – zabawie dla dzieci i dziadka z cyklu rodzinnych uzupełnianek.

Wywiad z dziadkiem, niecodzienna lekcja historii, komiksowe porównywanie dzieciństwa, warsztat wspólnych chwil, wspólny sekret czy relaks z dziadkiem przy grze w statki – to tylko niektóre zabawy, które znajdziecie w środku. Na wnuczków i dziadka czeka 20 stron zabawy pełnej radości, miłości i ciepłych słów. Wspólna zabawa sprawi, że ten dzień może być naprawdę niezapomniany, tym bardziej, że wypełnione arkusze polecam Wam schować i przechować, tworząc w ten sposób rodzinną kapsułę czasu. Kiedyś wnuczkowie mogą wrócić do wypełnionych stron i zapewne będzie to powrót pełen radości a nawet wzruszeń.

Swoją drogą to nie 22 stycznia, a 30 maja miał być początkowo Dniem Dziadka. Ostatecznie jednak dziadek ustawił się do świętowania dzień za babcią. Może i dobrze, bo babcia i dziadek najczęściej idą ze sobą w parze. Jak dla mnie, mogliby te święto obchodzić jednego dnia. W taki właśnie sposób obchodzą je właśnie we Włoszech, gdzie babcia i dziadek świętują 2 października czyli dzień Aniołów Stróżów. Jest w tym coś pięknego!

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments