Kartka dla babci do kolorowania – pobierz i wydrukuj

Kartka dla babci do kolorowania – pobierz i wydrukuj

Wszystkie wnuczęta wiedzą, jakie święto przypada 21 stycznia. Oczywiście to Dzień Babci. Specjalnie na tę okazję przygotowałam pełną drogocennych kamieni kartkę dla babci do kolorowania.

Nie ma jak babcia!

Babcia to dla wnuków prawdziwy skarb, a wnuki dla babci to po prostu oczka w głowie. Serce babci jest tak pojemne, że każdy wnuczek zajmuje w nim ważne miejsce i wszystkich babcia rozpieszcza. Taka to już rola babci. Kiedyś obiło mi się o uszy, że babcia swoje dzieci już wychowała, więc wnuki może tylko rozpieszczać. Jest w tym chyba jakieś ziarenko prawdy. Stąd zapewne naleśniki, placuszki czy omlety smażone na zachciankę wnuczków, rola adwokata, kiedy wnuczki coś przeskrobią i wciskana w rękę czekolada przy każdej wizycie. Tak, serce babci jest pełne miłości i miękkie jak wosk, a dla wnuczków babcia zrobiłaby wszystko. Dlatego Dzień Babci to tak ważne święto. To dzień, w którym wszyscy wnuczkowie powinni babcię uhonorować. A babcia nie oczekuje wcale fajerwerków, a prostych czułych gestów, wyznania miłości i wspólnego czasu.

Laurka dla babci

Kolejny Dzień Babci to kolejna kartka czy własnoręczny prezent dla babci, które babcia pieczołowicie przechowuje, bo docenia czas i starania włożone przez wnuczków i jest to dla niej bardzo ważne.

Wychodząc na przeciw tradycji, jaką jest laurka dla babci, przygotowałam taką do kolorowania. Ta kartka dla babci pełna jest drogocennych kamieni, bo babcia jest przecież cenna jak klejnot. To jak ostatecznie będzie wyglądać ta laurka, zależy od inwencji dzieci – może być pełna kolorów, jak kolorowe bywają szlachetne kamyki, albo wypełniona ulubionymi kolorami babci.

Kartka dla babci do kolorowania - pobierz i wydrukuj


Kartka dla babci do kolorowania – pobierz i wydrukuj

Link do pobrania kartki znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf
Do wydrukowania użyjcie kartki o wyższej gramaturze, na przykład kartki z bloku technicznego.
W opcjach drukowania wybierzcie drukowanie w rozmiarze rzeczywistym.
Po wydrukowaniu zegnijcie kartkę na pół.

Kartka dla babci do kolorowania - pobierz i wydrukuj


Najlepszy prezent to czas spędzony z babcią

Kartki, prezenty to wszystko jest miłe i ważne, ale najważniejszy jest czas spędzony z babcią. Wspólne chwile to najpiękniejszy prezent, jaki możemy sobie dać. W ten sposób wzmacniamy łączące nas więzi i pogłębiamy relacje. Czas z babcią może być jeszcze ciekawszy jeśli sięgniecie po Rodzinną Paczkę Uzupełnianek edycja Babcia, wspólną zabawę dla wnucząt i babci.

Wnuczkowie przyjrzą się babci i zobaczą, jak wiele ciekawego ma do powiedzenia! Babcia to przecież prawdziwy skarbnica mądrości i wspomnień. Wspomnienia babci będą dla dziecka niezwykłe, choćby dlatego, że w dzieciństwie babci żyło się trochę, a może nawet zupełnie inaczej. Zapewne babcia chętnie o wszystkim swoim wnuczkom opowie, a one z zaciekawieniem wysłuchają. Babcia poprowadzi też nieco inną lekcję historii i zapisze wnuczkowi lub wnuczce złote rady na przyszłość. Dziecko będzie miało okazję przelać na papier wszystkie piękne myśli o babci. Razem odrysują pamiątkowe dłonie, porównają swoje dzieciństwa i otworzą piwniczkę wspólnych chwil. Wśród kart znajdziecie również test, który pozwoli sprawdzić, jak dobrze babcia i wnuczek się znają. Na koniec wspólny relaks przy kolorowaniu pamiątkowego obrazka. To tylko niektóre zabawy, które czekają babcię i wnuki. To będzie czas pełen wspólnej zabawy, radości, miłości i ciepłych słów!

Ta wspólna zabawa jest propozycją na co dzień – dzięki niej wspólny czas z babcią będzie jeszcze ciekawszy, ale to również dobry pomysł na Dzień Babci. Te święto to wspaniały dzień na rozpoczęcie zabawy w rodzinną kapsułę czasu. Niech każda babcia poczuje się najważniejsza. Pięknego Dnia Babci!

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments