Wiosenne kwiaty do druku – kolorowanki witraże

Wiosenne kwiaty do druku – kolorowanki witraże

Zbliżająca się wiosna to dobry moment na kwieciste prace plastyczne z dziećmi, dlatego przygotowałam dla Was wiosenne kolorowanki. To cztery różne wiosenne kwiaty do druku, dzięki którym dzieci stworzą swoje piękne wiosenne witraże.

Witaj wiosno!

Przychodzi taki moment w roku, że wszyscy z utęsknieniem wyglądamy wiosny. Świat nie jest już biały, tylko szaro-bury, a oczy chciałyby już patrzeć na zieleń, wyczekujemy więc i wypatrujemy tej zieleni. Sama razem z dziećmi co roku bawię się we wiosennego detektywa. W tym roku wypatrzyliśmy już pierwsze pączki na drzewach, a u sąsiada w ogrodzie cała trawa usiana jest kępkami przebiśniegów, co wygląda wprost bajecznie. Jeszcze chwila, a przyroda znów w pełni obudzi się do życia i znów będzie pięknie!

To właśnie tej zieleni i kwiatów chyba najbardziej brakuje po długiej zimie, stąd też mam dla Was nie ptaszki, nie parasolki, a właśnie wiosenne kwiaty do druku i kolorowania. Nie są to jednak zwykłe kolorowanki, a witraże. Wiosennych obrazków znajdziecie w sieci mnóstwo, więc chciałam, aby to było coś nowego i świeżego – jak wiosna!

Jak można uzupełnić witraże?

1. Kolorując każde pole różnymi kolorami. Przy wypełniania pól polecam kredki woskowane. Dużo łatwiej i szybciej wypełnić nimi duże powierzchnie.

2. Kolorując różnymi odcieniami jednego koloru.

3. Wypełniając pola różnymi wzrokami. To sposób, który osobiście lubię najbardziej, bo to wspaniały trening kreatywności!

4. Malując farbami, wyklejając plasteliną, kulkami bibuły czy wydartym kolorowym papierem. Pamiętajcie tylko, żeby do takich prac wydrukować obrazki na bloku technicznym.

wiosenne kwiaty do druku


Wiosenne kwiaty / kolorowanki witraże – pobierz i wydrukuj

W pliku znajdują się cztery arkusze do druku – żonkil, tulipan, krokus i oczywiście przebiśniegi.

Link do pobrania znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf


Wszystkim dzieciom życzę przyjemnego wiosennego kolorowania! Z przyjemnością zobaczę wiosenne witraże waszych pociech, więc jeśli będziecie miel ochotę, możecie się pochwalić i podesłać zdjęcie na Facebooku czy Instagramie. Tymczasem w oczekiwaniu na wiosnę zostawiam Wam jeszcze wiosenną piosenkę 🌿

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments