List do Zająca + koperta – pobierz i wydrukuj

List do Zająca + koperta – pobierz i wydrukuj

Przed Bożym Narodzeniem dzieci piszą list do Mikołaja, więc przed Wielkanocą czas na list do Zająca. On też lubi wiedzieć, jakimi podarunkami sprawi im największą frajdę! Przygotowałam dla Was zestaw do druku – list do Zająca i kopertę – oba pliki do samodzielnego wydruku i do pokolorowania.

Szukanie zajączka

W wielu domach, w tym również w moim, Wielkanoc łączy się z niezwykle miłą tradycją. Po wspólnym śniadaniu rozpoczyna się to, na co dzieci z niecierpliwością czekają – szukanie prezentów od Zająca. A Zając jest niezwykle pomysłowy! Ukrywa prezenty w różnych zakamarkach, co dla milusińskich jest niesamowitą atrakcją. Bo czy przy innej okazji można znaleźć prezent pozostawiony na szafie, pod łóżkiem czy w szafce z talerzami? To atrakcja zarezerwowana tylko dla Zająca! I choć ten wielkanocny uszak słynie z drobnych upominków (wszak tu również liczy się ilość, aby było co szukać), lubi zostawić dzieciom to, o czym marzą. I tu z pomocą przychodzi list do Zająca – wie o tym każdy jego pomocnik.

Podarunki z marzeń

Aby pisanie takiego listu było jeszcze przyjemniejsze, przygotowałam szablon do kolorowania. Jest tu sporo miejsca na listę życzeń, a jej forma może być zarówno pisana, jak i rysunkowa – jak kto woli. Zając na pewno zorientuje się, o co chodzi. W zestawie znajdziecie również szablon koperty, do której dzieci mogą spakować list i tak przygotowaną korespondencję pozostawić do odbioru. Może wraz z marchewką? Skoro Mikołaj dostaje mleko i ciasteczka, to Wielkanocnemu Zającowi też chyba wypada coś zostawić :)


List do Zająca – pobierz i wydrukuj

Pliki spakowane są w archiwum .zip. Link do pobrania znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf

list do zająca do pobrania


Wielkanocna zabawa

Pisanie listu do Zająca to nie tylko wyciągnięcie od dzieci ich skrytych prezentowych marzeń, ale także miła przedświąteczna atrakcja. Jeszcze więcej celebrowania radosnego czasu świąt, wielkanocnych zabaw, kolorowania i miejsca na dziecięce świąteczne wspomnienia znajdziecie w Wielkanocnej Paczce Uzupełnianek.


Korzystając z okazji, już dziś życzę Wam wspaniałej Wielkanocy. Niech będzie radosna, rodzinna, pełna uśmiechu, miłości i serdeczności. Niech na niebie zaświeci piękne słońce, ptaki niech szczebiotają od rana, a Wielkanocny Zajączek niech przyniesie dzieciom mnóstwo frajdy! No i oczywiście mokrego dyngusa, bo jakżeby inaczej :)

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments