Kartka dla mamy do kolorowania – pobierz i wydrukuj

Kartka dla mamy do kolorowania – pobierz i wydrukuj

Niedługo święto wszystkich mam, dlatego mam dla Was małą niespodziankę. To kartka dla mamy do kolorowania. Dzieci mogą tchnąć w nią pełną kolorów miłość do mamy. Sprawdzi się laurka na Dzień Mamy, ale będzie dobra również na inne okazje, w których bohaterką jest mama.

Najlepsza na świecie mama!

Mamo, mamo, coś Ci dam,
Jedno serce, które mam,
A w tym sercu róży kwiat,
Mamo, mamo żyj 100 lat!

Zapewne znacie ten uroczy wierszyk. Może sami mówiliście go swoim mamom, a może słyszeliście go również od swoich dzieci. To prosty, ale piękny wyraz miłości! Bo mamy wcale nie potrzebują nieziemskich prezentów. Ręcznie zrobiony kwiatek z bibuły, malowana przez dziecko laurka, zebrane w czasie spaceru stokrotki, całus, przytulas – mamy naprawdę ucieszą się z każdego gestu miłości. Tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia i obserwacji. Nie sądzę jednak, żebym się myliła, prawda?

Laurka dla mamy

Kartka wręczana mamie w dniu jej święta to już niepisana tradycja. Pomysłów na laurkę dla mamy jest bez liku. Prym w tej kwestii wiodą oczywiście przedszkola. Ich kartki pełne są zaangażowania i miłości, a panie przedszkolanki dbają o to, aby były naprawdę pomysłowe.

Ja również zaprojektowałam laurkę, którą można wręczyć mamie. Przygotowałam ją z myślą o dzieciach nieco starszych, które nie mają już pod ręką pomysłowej pani przedszkolanki. To kartka dla mamy do kolorowania. Jest to kartka uniwersalna. Sprawdzi się nie tylko jako laurka na Dzień Mamy, ale również na mamine urodziny, imieniny czy każdy inny dzień, w którym dzieci chcą powiedzieć mamie, że jest najlepsza na świecie.


Kartka dla mamy do kolorowania – pobierz i wydrukuj

Link do pobrania kartki znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf
Do wydrukowania użyjcie kartki o wyższej gramaturze, na przykład kartki z bloku technicznego.
W opcjach drukowania wybierzcie drukowanie w rozmiarze rzeczywistym.
Po wydrukowaniu zegnijcie kartkę na pół.

kartka dla mamy do kolorowania


Najlepszy prezent – czas z mamą

Dzień Mamy to świetna okazja, aby pamiętać o tym, że bliscy, to najważniejsze co mamy. Spędzając razem czas wzmacniamy łączące nas więzi i pogłębiamy relacje, a najlepiej robić to przy wspólnej zabawie. Taka idea przyświecała mi, kiedy tworzyłam rodzinne uzupełnianki. Jest wśród niech Rodzinna Paczka Uzupełnianek edycja Mama, dedykowana dzieciom i mamie.

W czasie tej zabawy mama poczuje się jak zaproszona na wywiad gwiazda. Opowie dziecku o swoim dzieciństwie, przybliży czas młodości, a także poprowadzi nieco inną lekcję historii – pociecha na pewno chętnie wszystkiego wysłucha.

Dziecko będzie miało okazję przelać na papier wszystkie piękne myśli o mamie. Zastanowi się, ile mama dla niego robi i co sprawia, że mama jest cenna jak klejnot. Zaprojektuje dla mamy filiżankę i narysuje wspólny portret. Wśród kart znajdziecie również test, który pozwoli sprawdzić, jak dobrze mama zna dziecko, a dziecko mamę. Na koniec wspólny relaks przy rysowaniu prześmiesznych stworków. To tylko niektóre zabawy, które czekają na mamę i dziecko. 

To będzie czas pełen wspólnej zabawy, radości, miłości i ciepłych słów!

Ta wspólna zabawa jest propozycją na co dzień – dzięki niej wspólny czas z mamą będzie jeszcze ciekawszy, ale to również dobry pomysł na Dzień Mamy. Wspólne chwile to przecież najpiękniejszy prezent, jaki możemy dać. Niech w Dzień Mamy będzie ich naprawdę wiele. Pięknego Dnia Mamy dla wszystkich mam!

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments