Jak narysować dynię? Jesienna karta do druku

Jak narysować dynię? Jesienna karta do druku

Nie ma jesieni bez dyni, dlatego dziś mam dla Was zabawę, która pozwoli dzieciom nauczyć się, jak narysować dynię krok po kroku.

Jest jesień, jest dynia!

Jesień i dynia to połączenie, które symbolizuje smakowitą przyjemność i urok tej pory roku. Kiedy liście drzew zmieniają się w ciepłe odcienie złota i pomarańczy, dynie pojawiają się jako symbole jesieni na naszych stołach i w dekoracjach. Ich kształt i kolor doskonale oddają charakter tego sezonu, co czyni je nie tylko doskonałym elementem dekoracyjnym, ale także źródłem inspiracji do twórczości. Warto wykorzystać tę inspirację w kreatywny sposób i poznać tajniki rysowania dyni.

Dynia krok po kroku

Może wydawać się, że narysowanie dyni jest trudne, ale tak naprawdę jest prostsze niż się wydaje. Z moją krótką, ale szczegółową instrukcją krok po kroku, dzieci stworzą piękne rysunki dyni.
Można też zamiast zwykłej dyni jadalnej, narysować dyniowy lampion. W tym celu trzeba najpierw narysować dyńkę z instrukcji ołówkiem, domalować oczy i usta, a następnie pokolorować dynię na jeden kolor. W wersji bardziej zaawansowanej kontury wewnętrzne można zaznaczyć ciemniejszym odcieniem koloru pomarańczowego.
Rysownie dyni to doskonałe zajęcie na jesienne dni, a dyniowego lampionu choćby na Halloween.


Jak narysować dynię – pobierz i wydrukuj

W pliku znajduje się karta z instrukcją (z elementami kolorowymi) i dedykowana karta do narysowania dyń.
W opcjach drukowania wybierzcie drukowanie w rozmiarze rzeczywistym.

Link do pobrania znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf

rysujemy dynie krok po krokuWięcej dyni? Więcej jesiennej zabawy?

Jeśli chcecie jeszcze bardziej wzbogacić jesienne dni Waszych dzieci, mam dla Was coś wyjątkowego – Jesiennik. To zestaw kreatywnych kart do druku z zabawami słownymi, logicznymi i rysunkowymi, które przeniosą Wasze pociechy w jesienny nastrój. Znajdziecie tam również dynię – gra główną rolę w kolorowance antystresowej i jesiennym studio projektowym.

jesienne zabawy do druku


To doskonałe narzędzie do wprowadzenia jesieni do Waszego domu i szkoły. Z Jesiennikiem dzieci nie tylko się bawią, ale także uczą, rozwijają swoje zdolności i spędzają czas w sposób twórczy. To idealny sposób, aby cieszyć się pięknem jesieni i jednocześnie rozwijać zdolności dzieci.

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments