Jak narysować pączka? Karta na Tłusty Czwartek

Jak narysować pączka? Karta na Tłusty Czwartek

Ostatni czwartek karnawału to najsłodszy dzień w roku. Wówczas obchodzimy Tłusty Czwartek. Na ten dzień przygotowałam dla dzieci mały przerywnik pomiędzy jednym a drugim pączkiem – kartę jak narysować pączka.

Łasuchowy czwartek

W Tłusty Czwartek na naszych stołach pełno jest pączków i faworków, a palce lepią się od cukru pudru i słodkiego lukru. Nie można jednak cały dzień jeść pączków, prawda? Dlatego mam dla dzieci mały przerywnik w łasuchowaniu, który pozostaje w tłustoczwartkowym klimacie. Nauczymy się rysować pączki – piękne, kolorowe donaty. Fakt, nie są to tradycyjne polskie łakocie, ale są świetnym obiektem do narysowania. Zresztą mają w Polsce wielu zwolenników, szczególnie wśród dzieci.

tłusty czwartek

Pączek krok po kroku

Narysowanie pączkowej oponki jest proste, więc żadne dziecko nie powinno mieć z tym problemów. Instrukcja, którą przygotowałam ma tylko cztery kroki, ale zmieniając kolor lukru i posypkę można narysować wiele różnych pączków. Skoro już o kolorze mowa, to oczywiście narysowane pączki trzeba pokolorować, aby były jeszcze bardziej apetyczne. Będzie to więc doskonałe zajęcie na Tłusty Czwartek, zarówno w domu, jak i w szkolnej świetlicy czy w czasie zajęć w bibliotece.


Jak narysować pączka – pobierz i wydrukuj

W pliku znajduje się karta z instrukcją (z elementami kolorowymi) i dedykowana karta do narysowania pączków.
W opcjach drukowania wybierzcie drukowanie w rozmiarze rzeczywistym.

Link do pobrania znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf

Jak narysować pączka krok po kroku? karta pracy na Tłusty Czwartek


Mam nadzieję, że dzieci narysują piękne kolorowe pączusie.

Życzę Wam smacznych pączkowych klimatów i pamiętajcie, żeby się nie przejeść, bo choć podobno w Tłusty Czwartek pączki nie tuczą;) ale od ich nadmiaru może boleć brzuch, a to nikomu przecież nie potrzebne.


Chcesz więcej krok po kroku?

Jeśli interesuje Cię więcej kart z nauką rysowania krok po kroku, to wskakuj na listę oczekujących, żebym wiedziała czy warto przygotować więcej takich kart. Dzięki zapisowi będziesz na bieżąco informowany o wszystkich materiałach, które pojawiają się na Papierowej Uliczce i żadnego nie przegapisz. Jeśli nie widzisz formularza poniżej, wejdź tutaj.

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments