Wiosenne papierowe bransoletki dla dzieci

Wiosenne papierowe bransoletki dla dzieci

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia, przemieniając szare krajobrazy w bujne oazy zieleni i kwiatów. Czym wiosna nas najbardziej urzeka? Bez wątpienia swoją niepowtarzalną energią i obfitością kolorów. Dlatego też przygotowałam dla Was kolorowanki – wiosenne papierowe bransoletki, którymi dzieci mogą wzbogacić swoje wiosenne stylizacje czy zabawy.

Wiosno, przybywaj!

Każdy przejaw wiosennego krajobrazu jest wyjątkowy, pełen życia i radości. Kwitnące kwiaty, zielone liście, przebłyski kolorowych ptaków na niebie – to tylko niektóre z symboli wiosny, które zachwycają nasze zmysły. Ale najbardziej fascynującą cechą wiosny jest jej nieprzewidywalność. Każdy dzień przynosi nowe odkrycia, nowe barwy, nowe dźwięki. Wiosna to czas zmiany, czas kreatywności i inspiracji.

Zanim jednak nastąpi czas tej pięknej, słonecznej i ciepłej wiosny, trzeba przetrwać kwiecień, kiedy jeszcze wiosna mocuje się z zimą. Może wiosenne papierowe bransoletki noszone przez dzieci pomogą szybciej przegonić zimę, tak aby wiosna zajęła jak najszybciej należne jej miejsce? Oby tak było:) Jedno jest pewne – papierowe bransoletki będą dla dzieci przyjemną, wiosenną pracą plastyczną.

Jak zrobić papierowe bransoletki?

1. Wydrukujcie arkusz z szablonem.

2. Pokolorujcie według własnego pomysłu.

3. Wytnijcie po czarnym obrysie.

4. Natnijcie wzdłuż linii przerywanych.

5. Załóżcie papierową bransoletkę, wkładając obie jej końcówki w nacięcia.


Wiosenne papierowe bransoletki / pobierz i wydrukuj

Link do pobrania znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf

wiosenne papierowe bransoletki


Czas na wiosenne zabawy

Po wspaniałych wiosennych przygodach: rowerowych wycieczkach, spacerach, harcach w ogródku i piknikach na trawie, wracamy do domu, zostawiając wiosnę za oknem, ale dzieci wciąż mogą kontynuować wiosenne zabawy. Wystarczy sięgnąć po Wiosennik czyli zestaw zabaw słownych, logicznych i rysunkowych z wiosennym motywem w tle, które przenoszą atmosferę wiosny na dziecięce biurka. Zestaw zawiera 32 zabawy, które wspierają rozwój intelektualny, kreatywność, rozwijają wyobraźnię i umiejętności artystyczne dzieci, niosą rozrywkę i relaks,  a wszystkie zadania mają wiosenną tematykę.

wiosenne papierowe bransoletki

Witajmy wiosnę z otwartymi ramionami i korzystajmy z każdej możliwej chwili, jaką ofiaruje nam ta czarująca pora roku. Niech wiosna będzie nie tylko czasem odradzania się natury, lecz także momentem, który inspiruje nas do twórczej zabawy i odkrywania nowych możliwości.

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments