Łamigłówka logiczna dla dzieci – pobierz i wydrukuj

Łamigłówka logiczna dla dzieci – pobierz i wydrukuj

Łamigłówki logiczne to świetna zabawa dla dzieci, która nie tylko rozwija ich umiejętności myślowe, ale także ćwiczy koncentrację oraz umiejętność rozwiązywania problemów. Przygotowałam dla Was całą zabawę, a dziś udostępniam Wam jedną łamigłówkę, którą możecie pobrać, wydrukować i przetestować z dziećmi.

Rozwijamy logiczne myślenie i koncentrację

Łamigłówki logiczne to doskonałe narzędzie do rozwijania umiejętności myślenia analitycznego, logicznego oraz czytania ze zrozumieniem. Dziecko musi uważnie przeczytać wskazówki i je przeanalizować, aby w końcu odgadnąć, o co chodzi. To ćwiczenie wymaga koncentracji, spostrzegawczości i wytrwałości – umiejętności, które przydadzą się dziecku w szkole i życiu codziennym.

Oprócz korzyści wynikających z rozwijania umiejętności logicznych, zabawa łamigłówkami logicznymi ma także pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny dziecka. Dzieci, które regularnie bawią się łamigłówkami, są bardziej skupione, cierpliwe i wytrwałe w dążeniu do celu. Zabawa ta pozwala również na rozwijanie umiejętności samodzielnego myślenia i podejmowania decyzji.

Ustalanki – nowa zabawa dla dzieci!

Łamigłówki logiczne, poza pozytywnym wpływem na rozwój, to również dobra zabawa, dlatego to właśnie taką publikację tym razem przygotowałam dla dzieci. Ustalanki, bo tak nazwałam przygotowane przez siebie łamigłówki, znajdziecie na półce Papierowej Uliczki, ale jedną łamigłówkę możecie pobrać, wydrukować i przetestować

Zabawę dedykuję dzieciom 8-10 lat, choć jak najbardziej możecie bawić się z nieco młodszymi czy starszymi dziećmi. Być może te młodsze będą potrzebowały waszej pomocy, ale to może być doskonała okazja do wspólnej zabawy i spędzenia czasu razem, co z kolei pozytywnie wpływa na relacje w rodzinie.

łamigłówki logiczne dla dzieci

Jak się w to bawić?

Rozwiązanie łamigłówki polega na ustaleniu, na podstawie tekstu, pewnych informacji.

Każda łamigłówka składa się z dwóch stron:
• strony A, która służy do zaznaczania odpowiedzi;
• strony B, na której znajduje się treść łamigłówki;

Tekst zapisany jest w punktach. Po przeczytaniu każdego punktu tekstu, należy zaznaczyć uzyskane informacje na stronie A – wykreślić odpowiedzi nieprawidłowe i zakreślić prawidłowe.
Jeśli treść się skończyła, a łamigłówka pozostała nierozwiązana lub nie zgadza się z dołączonym rozwiązaniem, należy przeczytać treść raz jeszcze i prześledzić swoje kroki.

Jeśli potrzeba wam dokładniejszej instrukcji, to tutaj możecie pobrać te strony z Ustalanek, w których krok po kroku pokazuję dzieciom, na czym polega rozwiązywanie takich łamigłówek.


Łamigłówka logiczna – pobierz i wydrukuj

Udostępniam wam jedną łamigłówkę z Ustalanek, w której przenosimy się do świata krasnoludków.

Pliki spakowane są w folderze .zip. Znajdziecie tam łamigłówkę oraz rozwiązanie (aby można było sprawdzić)
W opcjach drukowania wybierzcie drukowanie w rozmiarze rzeczywistym.

Link do pobrania znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf

łamigłówka logiczna dla dzieci


Łamigłówki logiczne to zabawy, które dostarczają wiele radości i satysfakcji. Dziecko, które odgadnie zagadkę, odczuwa dumę i zadowolenie z osiągnięcia celu. To pozytywne emocje, które przyczyniają się do rozwijania pewności siebie i samodzielności. Warto więc zachęcać dzieci do takich zabaw.

Miłego ustalania!

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments