Dzień Pozytywnego Myślenia – pozytywne kolorowanki

Dzień Pozytywnego Myślenia – pozytywne kolorowanki

Drugiego lutego obchodzimy w Polsce Dzień Pozytywnego Myślenia. Z tej okazji przygotowałam dla dzieci kolorowanki z pozytywnym przesłaniem.

02.02 – Dzień Pozytywnego Myślenia

Pomysłodawczynią Dnia Pozytywnego Myślenia jest jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell, która zajmuje się badaniem wpływu optymistycznego podejścia do życia na zdrowie i proces leczenia. W Polsce obchodzimy go 2 lutego. Nie dziwi podchwycenie tego dnia przez szkoły, placówki terapeutyczne czy organizacje wspierające zdrowie psychiczne. Dlaczego? Bo siła pozytywnego myślenia jest wielka, a optymistyczne podejście do życia bardzo potrzebne. I ten dzień ma nam właśnie o tym przypominać.

Optymiści są częściej uśmiechnięci, cechuje ich większa pewność siebie, a co za tym idzie, ich życie jest po prostu przyjemniejsze. Życiem pesymistów często rządzi smutek, narzekanie, negatywne emocje i bark wiary w siebie. Nawet w momentach, w których trudno o optymizm, podejście optymisty i pesymisty różni się. Optymista poszuka wyjścia z trudnej sytuacji, nie podda się i będzie wzmacniał się pozytywnymi myślami. Pesymista podda się i pogrąży w smutku i beznadziei.

Jak zostać optymistą?

Optymistyczne podejście do życia to niezwykle ważna umiejętność, którą warto praktykować i nauczyć tego nasze dzieci. Informacje o chorobach depresyjnych wśród dzieci i młodzieży są w dzisiejszych czasach zatrważające, dlatego starajmy się od małego wzmacniać ich wiarę w siebie i optymistyczne podejście do życia. To na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Jak więc nauczyć siebie i dzieci optymistycznego podejścia do życia? Nie jest to nic trudnego, rzekłabym, że to wręcz bardzo przyjemna nauka. Powiem Wam, co robię ja, aby praktykować optymizm, a uważam się za osobę, której szklanka jest do połowy pełna.

• praktykujcie zachwyt drobnymi chwilami – zachodem słońca, kolorami jesiennych liści
• nie narzekajcie – każdy może być czasem niezadowolony, ale wieczne narzekanie jest jak trucizna, która zatruwa życie
• kiedy coś nie idzie po waszej myśli, poszukajcie dobrych stron
• uśmiechajcie się często
• motywujcie dziecko, wysyłajcie w jego stronę wzmacniające komunikaty (w swoją stronę również)
• nie pozwólcie, aby dziecko mówiło źle o sobie i Wy również nie mówcie tak o nim
• bądźcie wsparciem i dobrym przykładem


Kolorowanki na Dzień Pozytywnego Myślenia – pobierz i wydrukuj

Z okazji Dnia Pozytywnego Myślenia przygotowałam dla dzieci kolorowanki z pozytywnym przesłaniem. Już samo kolorowanie ma w sobie niezwykłą moc – uspokaja, wycisza, pozwala się zrelaksować, do tego dochodzi afirmacja pozytywnych słów.
Kolorowanki polecam nie tylko na Dzień Pozytywnego Myślenia. Dzień ten ma przypominać nam, jak ważny jest optymizm, ale afirmację poprzez kolorowanki z pozytywnym przesłaniem można praktykować także w inne dni w roku.

W pliku znajdują się cztery różne kolorowanki.
W opcjach drukowania wybierzcie drukowanie w rozmiarze rzeczywistym.

Link do pobrania znajdziecie poniżej.
rozmiar wydruku: A4 / format pliku: .pdf


Optymizmu można się nauczyć zmieniając swoje podejście do świata. Nauczmy tego dzieci, ale pamiętajmy, że przykład idzie z góry. Jeśli my będziemy pesymistami, trudno będzie nam wychować optymistę. Praktykujmy więc optymistyczne podejście do życia codziennie, a nie tylko w Dzień Pozytywnego Myślenia.

Pozdrawiam
Agnieszka

0 0 votes
ocena
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments